Schola przy parafii MB Szkaplerznej

Głównymi celami scholi działającej w naszej Parafii są:

- poznawanie i uwrażliwienie na wartość i piękno muzyki religijnej;

- rozwój zainteresowań muzycznych i wokalnych;

- wartościowe spędzanie czasu wolnego;

- aktywne uczestniczenie w nabożeństwach i mszach świętych;

- pogłębianie wiary i wiedzy religijnej;

Dziecięcą scholę parafialną tworzą dzieci ze szkoły podstawowej. Swoimi głosami chwalimy Pana podczas wybranych nabożeństw i mszy świętych. Poprzez „zarażanie" pięknem śpiewu i muzyki religijnej, chcemy zachęcać do aktywnego uczestniczenia we Mszy św. zarówno dzieci jak i tych, którzy duchem zawsze pozostaną młodzi. Schola nie tylko uczy śpiewu, ale przede wszystkim pomaga dzieciom odnaleźć swoje miejsce w życiu, dostrzec rzeczy ważne i pogłębić sens życia z Bogiem. Poprzez śpiew dwa razy się modlimy, bardziej miłujemy Boga i nie wstydzimy się tego wyznawać. Słowa piosenek pozwalają swobodnie i naturalnie wyrazić swą miłość i przynależność do Bożej rodziny.

Wydarzenia religijne, w których uczestniczyła schola / aktualności:

W dniu 25 lutego 2020r. w kościele parafialnym, miało miejsce spotkanie scholi, celem przygotowania do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które członkinie scholi poprowadzą już w najbliższy piątek 28 lutego o godz. 16.30.

20200225_175639jpg

28 stycznia uczestniczki parafialnej scholi spotkały się na nieco jeszcze "feryjnym" spotkaniu. Tego dnia spotkałyśmy się bowiem aby wspólnie obejrzeć film.
Sala Ośrodka Kultury zamieniła się w pomieszczenie kinowe, w którym każda z uczestniczek usadowiła się wygodnie aby obejrzeć ciekawą historię, niezwykłego czworonoga.
Spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze, z pewnością nie było to nasze ostatnie "kinowe" spotkanie.
Po tej zimowej przerwie czeka nas teraz sporo pracy, a o tym do czego się teraz przygotowujemy, poinformujemy już wkrótce! Poniżej kilka zdjęć z naszego wspólnego seansu:)

Zdjęć z seansu szukajcie w Galerii 39 KLIKwLINK

film1jpg

Tekst i zdjęcia: Anna Harazin

W niedzielę 5 stycznia 2020r. w naszym kościele odbył się Koncert Świąteczny w wykonaniu Scholi działającej przy naszej Parafii. Koncert był połączony z akcją charytatywną dla Emilki. Szkolne Koło Wolontariatu wraz ze Scholą zorganizowali to wydarzenie w
szczytnym celu. Emilia Hachuła jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Brzeźcach. Od 4 lat walczy z guzem mózgu. Odbyły się już trzy operacje, które nie dały oczekiwanych efektów. Pojawiła się szansa na operację w klinice w Niemczech, która niestety jest bardzo kosztowna.

Emilia jest podopieczną fundacji "Kawałek Nieba". Można ją wesprzeć za pośrednictwem Fundacji lub przekazując 1% podatku. Szczegółowe informacje można znaleźć: TUTAJ

Kolędy i pieśni Bożonarodzeniowe w wykonaniu Scholi pod kier. Bernadety Jonkisz i Anny Harazin.

Szkolne Koło Wolontariatu działa przy Szkole Podstawowej w Brzeźcach pod kier. Pani Małgorzaty Zieleźnik.

Fotoreportaż z Koncertu Świątecznego znajduje się w Galerii_39 (po przeniesieniu do tej galerii przewiń stronę w dół).

13ajpg

Przypominamy o sobotnim spotkaniu scholi w kościele - 4 stycznia w godz. 13.00-14.30.

Będzie to okazja do próby generalnej, przed niedzielnym koncertem.

Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w Koncercie Noworocznym,

który odbędzie się 5 stycznia o godz. 14.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy!

Emilkajpg

Sołeckie spotkanie opłatkowe
9 grudnia w Ośrodku Kultury w Brzeźcach odbyło się sołeckie spotkanie opłatkowe, podczas którego nasza schola miała przyjemność wystąpić z krótkim programem muzycznym.
Spotkanie było sposobnością do wprowadzenia się w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dla naszej grupy była to również okazja do występu przed szerszą publicznością. Dziękujemy Radzie Sołeckiej z Brzeźc za zaproszenie do udziału w tym spotkaniu, zapraszamy również do udziału w koncercie noworocznym. Szczegóły już niebawem.

Kolejne spotkanie scholi, odbędzie się w dniu 17 grudnia w godz. 17.30-19.00.

Tekst i zdjęcia: A. H.
oplatek1jpg
20191209_1737031jpg
oplatek2jpg

Kolejne spotkanie scholi odbędzie się już niebawem, bo 3 grudnia w najbliższy wtorek, w godzinach od 17:30 do 19:00. Zapraszamy

Kolejne spotkanie Scholi za nami.

My już w klimacie świątecznym, gdyż intensywnie przygotowujemy koncert Bożonarodzeniowy na który już serdecznie Państwa zapraszamy.

Datę naszego Koncertu podamy niebawem.

Następne spotkanie Scholi odbędzie się we wtorek 19 listopada w godzinach od 17:30 do 19:00. Zapraszamy

scholajpg

schola 3jpg

schola 2jpg

schola 1jpg

- od 14 do 18 października 2019 r. - schola prowadziła nabożeństwo Różańca Świętego;

Resized_20191016_1726561jpeg

Resized_20191016_1726521jpeg
- obecnie uczestniczki Scholi przygotowują się do Koncertu Świątecznego;

Najbliższe spotkanie: 5 listopad 2019 roku od 17:30 do 19:00 na Sali Ośrodka Kultury w Brzeźcach;

/29.09.2019r./

7 października 2019 roku w godzinach od 17:30 – 19:00 odbędzie pierwsze spotkanie oazy działającej przy nasze parafii. Grupę, jak rok temu, poprowadzą : Bernadka Jonkisz i Ania Harazin. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu. Głównym celem naszych spotkań będzie przygotowywanie nabożeństw, koncertów, śpiewanie piosenek oazowych, modlitwa oraz wspólne spotkania. Oaza odbywać się będzie w Sali Ośrodka Kultury w Brzeźcach lub w Kościele. Zachęcamy do licznego udziału. Bernadka Jonkisz

/19.01.2019r./

Koncert kolędowy zorganizowany przez Oazę parafii MB Szkaplerznej.

Fotoreportaż z koncertu znajduje się w GALERII_38 (pod Dożynkami) KLIKwLINK
33ajpg